ZARZĄD, A SPÓŁKA ZUK W PIEKOSZOWIE!!!

PO „DESANCIE” PREZESÓW Z CHĘCIN, KIELC, KOŃSKICH, WESOŁEJ I MNIOWA , CZAS NAJWYŻSZY NA NASTĘPNEGO PREZESA-MENADŻERA Z ROZDANIA PARTYJNEGO. Nie chodzi o to czy nam się to podoba, czy nie , ale sytuacja jest nieciekawa. Ciągłe skażenia wody, rekordowe inwestycje, które muszą być rozliczone,np.: budowy rurociągu z oczyszczalni ścieków w Piekoszowie za 1.200.000,00 zł. , czy  ujęcie wody w m. Lesica łącznie z rurociągiem tłocznym Lesica (studnia głębinowa) – Zajączków (zbiorniki retencyjne) wprowadzają najprawdopodobniej strach wśród rządzących, a w Nas niepokój, czy znów jutro czy za tydzień nie okaże się, że znów pijemy skażoną wodę. Śmiem twierdzić, że najprawdopodobniej skażoną wodę sprzedają nam cały czas, tylko o jej braku przydatności do spożycia dowiadujemy się po każdorazowych badaniach. Dlatego nie może być tak, że od kilku dni nie ma osoby odpowiedzialnej za spółkę ZUK w Piekoszowie, a władzy nagle zaczęło śmierdzieć z biogazowni, dziwne przez 6 lat im nie przeszkadzał smród jeszcze. A 16 sierpnia 2018r. na proteście mieszkańców Piekoszowa o skażonej wodzie, wójt p. Zbigniew Piątek twierdził, ze ta woda wcale nie jest taka zła, a prezes-menadżer wywiązuje się należycie z obowiązków, ale za kilka dni p. Zbigniew Krakowiak już nie był prezesem spółki ZUK Piekoszowie , czy to nie jest dziwne???

WINNY, CZY NIEWINNY???

W dniu dzisiejszym znów jako przedstawiciel Stowarzyszenia „NATURA” w Piekoszowie zostałem przepytany w moim domu przez funkcjonariusza Policji z Komisariatu w Chęcinach w sprawie, cytuję: „WTARGNIĘCIA NA TEREN PRYWATNY, CO STANOWIŁO CZYN NARUSZENIA MIRU DOMOWEGO” koniec cytatu. Chodzi o to,że we wrześniu 2017r. przywieźliśmy odpady budowlane do punktu PSZOK w Szczukowskich Górkach, gdzie jako mieszkańcy gm. Piekoszów mamy prawo tam wozić nieodpłatnie. Problem najpierw powstał co do terminu przyjęcia i kiedy przybyliśmy ponownie w wyznaczonym terminie był następny problem z odpłatnością za odpady budowlane. Po wyjaśnieniu (w ostrej obustronnej dyskusji) ostatecznie po rozmowie telefonicznej z pracownikiem gminy zdecydowali się przyjąć odpady. Po zważeniu kazano nam ponownie załadować na samochód i przejechać dalej na budynki hal i tam rozładować, ale co tam zobaczyłem nie powstrzymało mnie od wykonania zdjęcia tych hałd śmieci i umieszczeniu tych fotek na okres 14 dni na blogu „NATURA”. I POMIMO, ŻE PROKURATURA UMORZYŁA ŚLEDZTWO W TEJ SPRAWIE, GDZIE BYŁEM KILKAKROTNIE PRZESŁUCHIWANY, TO NADAL WŁAŚCICIEL TEGO NAJWIĘKSZEGO ŚMIETNISKA W NASZEJ GMINIE NIE ODPUSZCZA – I NADAL TWIERDZI, ŻE NARUSZYŁEM ICH MIR DOMOWY – POMIMO, ŻE SAMI KAZALI MI TAM WJECHAĆ I ROZŁADOWAĆ ODPADY , CZEGO DOWODEM JEST POKWITOWANIE ODBIORU TYCH ODPADÓW. Ale nic nie poradzimy to oni mają pieniądze, a władza jest po ich stronie i dlatego policja nie może zajmować się sprawami ważnymi tylko tym czego chcą władze i spółki, które uważają, ŻE NAJLEPSZĄ OBRONĄ JEST ATAK. A to, że zezwolenie na gromadzenie odpadów w Szczukowskich Górkach wójt P. Zbigniew Piątek 16.12.2013r. wydał bez konsultacji społecznych (tak jak było też z Biogazownią- Bartos w 2009r.) i to że spółka z Kielc która się tym zajmuje od 2015r. nie posiada zezwolenia zintegrowanego zgodnie z ustawa, TO TO WŁADZY I SPÓŁCE NIE PRZESZKADZA. I oni chcą wygrać wybory.

WYBORY, WYBORY, WYBORY!!!

LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE. Władze naszej gminy zdecydowały się poruszyć sprawę smrodu z Biogazowni – Bartos w Piekoszowie i w czwartek 27.09.2018r. o godz. 1630 wójt organizuje AKCJĘ OBYWATELSKĄ – STOP ODOROWI i dobrze tak trzymać, tylko dlaczego tak późno? Przy okazji prostuję błąd jaki wkradł się w zaproszenie wójta na tą akcję. Biogazownia znajduje się przy ul. Czarnowskiej 54 C, a Czarnowska 6 to prywatny dom. Pomimo, że protest który organizują mieszkańcy Piekoszowa ma się odbyć dzień później tj: 28 września 2018r. o godz. 1500 przed Urzędem Gminy w Piekoszowie, gdzie będziemy i gdzie już miesiąc wcześniej Komitet Protestacyjny Mieszkańców Piekoszowa powiadomił o tym fakcie władze łącznie z wójtem Gminy Piekoszów – to nie może Nas zabraknąć pod biogazownią dzień wcześniej, gdzie władze naszej gminy Nas zapraszają. ZOBACZYMY CO MAJĄ DO POWIEDZENIA W SPRAWACH KTÓRYCH STAROSTA I WÓJT NIE ZAŁATWILI DROGĄ ADMINISTRACYJNĄ PRZEZ 6 LAT PRZY WSPARCIU ŚWIOŚ W KIELCACH , A TERAZ CHCĄ ZAŁATWIĆ PRZED BRAMĄ BIOGAZOWNI, ALE MIMO TO ŻYCZYMY IM POWODZENIA. Zapewne nie braknie nas też dzień później pod U. G. w Piekoszowie. Bo niby są to dwa szczytne protesty ale jak różne będą w rzeczywistości, ale to mieszkańcy Piekoszowa i okolic, którym smród z biogazowni doskwiera ocenią sami.

PROPOZYCJA Nr. 7. DLA GMINY PIEKOSZÓW NA LATA 2018 – 2023!!!

7. Jest to ostatnia propozycja do wykonania dla nowej władzy 2018-2023. Doprowadzić do bezpłatnego korzystania dzieci i młodzieży do lat 15 z komunikacji miejskiej ZTM w Kielcach na terenie gminy Piekoszów. Tak jak to uchwalono w kadencji 1988-1992 Gminnej Rady Narodowej w Piekoszowie, gdzie dzieci szkół podstawowych i młodsze z terenu naszej gminy miały prawo  korzystania z komunikacji MPK na terenie gminy Piekoszów bezpłatnie. Sprawa jest do załatwienia niezwłocznie przy ustalaniu dopłat dla ZTM w Kielcach z budżetu Gminy Piekoszów.

APEL DO PRACOWNIKÓW SPÓŁKI ZUK W PIEKOSZOWIE!!!

Chciałbym zaapelować po raz ostatni do pracowników spółki ZUK w Piekoszowie, macie niepowtarzalna okazję zgłosić się do Prokuratury Rejonowej Kielce – Zachód ul. Sandomierska 106 w sprawie PR 2 Ds 1428.2017 lub zgłosić telefonicznie tel: (41)364-98-00 prośbę o ponowne przesłuchanie odnośnie oczyszczalni ścieków w Piekoszowie. Wystarczy powiedzieć prawdę , kto wydawał wam polecenia spuszczania nieoczyszczonych ścieków do cieku Babia, kto nakazywał wam wyłączać pompy przepompowni w godzinach szczytu przeciążonej oczyszczalni, kto wydał polecenie podmurowania studni kanalizacji sanitarnej na dz. p. P. Suwały i p. Ł. Bartosa, kto wydał polecenie na wykonanie przepinki o średnicy 200 mm z kanalizacji sanitarnej do deszczowej I NIC WIĘCEJ. WYSTARCZY TYLKO ZMIENIĆ ZEZNANIE I POWIEDZIEĆ PRAWDĘ, NIC WAM ZA TO NIE GROZI, BO W PRZECIWNYM RAZIE MOŻECIE SKOŃCZYĆ TAK JAK P. JERZY WIJAS, ALBO JESZCZE GORZEJ JAK W DNIU DZISIEJSZYM P. ZBIGNIEW KRAKOWIAK. BO WÓJT P. ZBIGNIEW PIĄTEK JUŻ CHYBA ZROZUMIAŁ JAKĄ KRZYWDĘ WYRZĄDZONO SPOŁECZEŃSTWO GMINY PIEKOSZÓW. NIE BROŃCIE ICH !!!

WINNI CZY NIE WINNI???

Dziś w godzinach dopołudniowych przedstawiciel Stowarzyszenia „NATURA” został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej Kielce – Zachód w sprawie kolejnych nadużyć dotyczących skażenia wody i narażenia na utratę zdrowia kilku tysięcy mieszkańców Piekoszowa. Prezes – menadżer spółki ZUK w Piekoszowie w okresie od 11.08. do 13.08.2018r. w Piekoszowie zatajł przed mieszkańcami skażenie wody z ujęcia Piekoszów II. Ponadto nie wszystkim mieszkańcom objętych skażenie dostarczono wodę butelkowaną, co spowodowało nieświadome spożywanie wody skażonej bakteria coli przez tych mieszkańców. Trwa postępowanie o prawdopodobieństwie popełnienia przestępstwa przez poprzedniego prezesa, a obecnie rozpoczęto śledztwo dotyczące obecnego prezesa. DZIWNE, ŻE TACY LUDZIE JESZCZE ZAJMUJĄ TAK ODPOWIEDZIALNE STANOWISKA W NASZEJ GMINIE I W DODATKU CHCĄ BYĆ WÓJTAMI W GMINACH GDZIE MIESZKAJĄ, AŻ STRACH POMYŚLEĆ CO BY BYŁO GDYBY ONI WYGRALI WYBORY!!!

PROPOZYCJA Nr. 6. DLA GMINY PIEKOSZÓW NA LATA 2018 – 2023!!!

6. BUDOWA PRZEDSZKOLA/ŻŁOBKA W PIEKOSZOWIE PRZY ULICY CZARNOWSKIEJ 54 NA MIARĘ POTRZEB XXI Wieku. Obiekt istniejącego Żłobka należałoby przeprojektować i rozbudować. I nie przekazywać cześć działki z sąsiedztwa istniejącego żłobka pod budowę komisariatu policji (bo ten był i jest w Piekoszowie przy ul. Czarnowskiej 59), a przeznaczyć tą działkę na rozbudowę przedszkola/żłobka gminnego w Piekoszowie. Czas najwyższy, aby nasze dzieci i wnuki w końcu miały godne warunki w przedszkolu. Bo żłobek tu funkcjonuje bez zarzutów, gdzie rodzice uczęszczających dzieci do żłobka o jego kierownictwie i personelu wypowiadają się w samych superlatywach. Nie może być tak nadal, że dzieci dziennie pokonują około 500 schodów betonowych i tak od ponad 30 lat i nikt do tej pory nie zainteresował się tym problemem, oczywiście oprócz dyrektor żłobka. Utworzone awaryjne przedszkole w S.P. w Piekoszowie jako prowizorka trwa już dziesiątki lat. Ta ilość wyliczonych schodów to wejście do przedszkola na II piętro, zejście na śniadanie i obiad na I piętro, wyjście 2 razy na spacer i plac zabaw i zejście z II pietra z przedszkola – to nie mniej nie więcej tylko wysokość 25 piętrowego wieżowca. Może ktoś złośliwie powiedzieć, że jest to ruch i gimnastyka, tak ale nie na betonowych schodach z metalowymi barierkami z lat 70 poprzedniego wieku. Osobiście nie życzę sobie, aby moje wnuczki w XXI w. musiały korzystać nadal z takiego przedszkola. Natomiast się prosi, aby rozbudować Żłobek przy ul. Czarnowskiej 54 i pod szyldem jednej dyrekcji na wzór obsługi żłobka utworzyć przedszkole/żłobek w Piekoszowie. A kompetentny urzędnik powinie zadbać o jak najwyższe dotacje państwowe na ten cel. Co w dzisiejszych czasach nie jest trudne. A WIĘC DO ROBOTY , BO GMINĘ PIEKOSZÓW STAĆ NA TAKĄ INWESTYCJĘ!!!

WYBORY, WYBORY, WYBORY!!!

Do wyborów pozostało 30 dni, znamy już nazwiska kandydujących do Rady Gminy Piekoszów. Jak to ktoś już powiedział „szału nie ma”. Przeciwnie sytuacja jest niepokojąca: 5 kandydatur sprzed 2013r. (przed Referendum) kiedy rozpoczęto niespotykane w historii naszej gminy zadłużanie i którym zawdzięczamy smród z biogazowni, bo Nas oszukali, zataili przed społeczeństwem budowę tej „FABRYKI SMRODU” i oni chcą ponownie rządzić nami. 13 następnych kandydujących to radni z kadencji 2013/2014 dzięki którym bez konsultacji społecznych wójt wydał decyzje środowiskowe na: 1/największe śmietnisko – zbiórkę odpadów w Szczukowskich Górkach, gdzie oszukano nas zapewniając, że powstaje tam PSZOK dla mieszkańców gminy, 2/ produkcje styropianu w sąsiedztwie 3 osiedli mieszkaniowych, gdzie z Kielc ich pogonili, 3/ recylking sprzętu AGD i złomowisko samochodów. Ponadto dalsza „owocna” współpraca z ludźmi tamtej władzy i właścicielami spółek z ławy oskarżonych z p. T. D. + 11 innych. I oni uważają, że nic się nie stało. Ale zdumienie ogarnia mnie jak widzę na liście kandydujących do rady 14 osób z ustępującej rady 2014/2018, aż trudno w to uwierzyć, bo oni naprawdę powinni ustąpić. Ludzie ci na czele z wójtem i prezesem -menadżerem spółki ZUK zrobili wszystko aby nam zatruć nie tylko życie, ale przede wszystkim zdrowie. Gdzie nie zrobiono nic aby zaprzestano karygodnemu procederowi spuszczania nieoczyszczonych ścieków do rzeki, gdzie smród z biogazowni jest na porządku dziennym, gdzie skażona woda zatruwa nasze rodziny, gdzie pozywa się do sądów uczciwych mieszkańców naszej gminy i nasyła się na nich komorników, gdzie nikt z władz w procesie T. D. + 11 innych nie broni naszego interesu, gdzie nadal zadłuża się gminę poprzez t.z. „gigantyczne” inwestycje nie przynoszące efektu ekonomicznego oraz społecznych. I ONI CHCĄ PONOWNIE WYGRAĆ I JEST DUŻE PRAWDOPODOBIEŃSTWO, ŻE MOGĄ WYGRAĆ. ALE MAM NADZIEJĘ, ŻE KILKU SIĘ NADZIEJE, BO SPOŁECZEŃSTWO JUŻ DŁUŻEJ NIE DA SIĘ OMAMIAĆ.