SMRÓD Z BIOGAZOWNI !!!

Biogazownia-Bartos pamięta o Nas i nie odpuszcza. Dziwni mnie tylko to, że jak można było dopuścić do budowy dwóch marketów i hurtowni spożywczych w sąsiedztwie tej „FABRYKI SMRODU”. Gdzie są władze gminy, powiatu i województwa???

SPÓŁKA ŚMIECIOWA , A WŁADZA I OCHRONA ŚRODOWISKA – C. D.!!!

W nawiązaniu do naszej informacji z 29 listopada br. przypominamy, że wpis na stronie U.G. w Piekoszowie z 28.11.2018r. g. 10 31 w zakładce: Ostatnie zmiany zawartości – Aktualności pkt.2 cytuję: Obwieszczenie Starosty Powiatowego w Kielcach z 21.11.2018r. w sprawie uchylenia decyzji starosty w sprawie pozwolenia dla instalacji IPPC w Górkach Szczukowskich” koniec cytatu – tak naprawdę dotyczy wydania pozwolenia zintegrowanego dla spółki w Szczukowskich Górkach na przyjmowanie odpadów – śmieci na dużą skalę, bo aż 130 ton/ dobę – tj: ponad 40.0000 ton na rok, a nie uchylenie decyzji. I to ma być jedna z form konsultacji społecznych na wydanie tego pozwolenia dla spółki!!!

SKAŻENIE WODY Z UJĘCIA PIEKOSZÓW II c. d. !!!

Jak zwykle niedziela, a odory chloru z naszych kranów są bardzo intensywne. To chyba nie na tym ma polegać ich „PROFILAKTYCZNE CHLOROWANIE”, ale u nas to najprawdopodobniej norma. Mamy nadzieję, że nowy prezes spółki zrobi z tym porządek. Chyba, że zostanie stary-nowy prezes, to wtenczas nawet nadziej nas pozbawią!!!

SMRÓD Z BIOGAZOWNI !!!

OD KILKU DNI „FABRYKA SMRODU” NAM NIE ODPUSZCZA. Wiatr południowo-wschodni wzmaga smród w osiedlu „Ogrodnik”, właściciel Biogazownia-Bartos stara się o nas pamiętać i nawet temperatury minusowe nie są w stanie zakłócić tego niesamowitego smrodu. ALE MY TEŻ NIE ODPUSZCZAMY – BO ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE!!!

SKAŻENIE WODY Z UJĘCIA PIEKOSZÓW II c. d. !!!

Informuję, że zapach chloru w naszych domach z ujęcia Piekoszów II nadal nie ustaje i jest zbyt intensywny. To, że chlorowanie wody jest tanim skutecznym sposobem jej dezynfekcji to prawda, ale trzeba być świadomym zagrożeń jakie wiążą się z użyciem chloru. Dlaczego nic się nie robi, aby zaprzestać dalszego skażenia wód głębinowych? Najprawdopodobniej jest tak, że wszystko mamy w porządku, że wójt i jego kompetentni pracownicy są wysoce kwalifikowani, a politycy są czyści jak łza destylowana i cały swój wysiłek wkładają w społeczną służbę dla społeczeństw, a spółki działające na naszym terenie są najlepsze z najlepszych. Tak im się zapewne wydaje, tylko kilku, a między innymi ja – coś tam ma za złe . Czepiając się po prostu, jak pijany płotu. A więc stoję przy tym płocie i bardzo mnie ciekawi, kto w dniu dzisiejszym zostanie wybrany na nowego-starego prezesa spółki ZUK. Bo przy tylu „sukcesach” karygodnego postępowania w latach 2009/2018 to chyba jeden z ostatnich odwołanych wróci do łask władzy???

SPÓŁKA ŚMIECIOWA , A WŁADZA I OCHRONA ŚRODOWISKA!!!

Wraca sprawa śmietniska w Szczukowskich Górkach. 24 października 2018r. ukazała się informacja na stronie U.G. w Piekoszowie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kielcach, które uchyliło wydane 09 sierpnia 2018r. pozwolenie zintegrowane na zbiórkę i przerób odpadów (śmieci) w ilości ponad 75 ton/dobę w SZ.G. Ale spółka i gmina nie dają za wygrane, 27 listopada 2018r. otrzymałem Zawiadomienie Starosty Kieleckiego (jeszcze starej władzy p. M. Godowskiego) o wszczęciu postępowania na wydanie pozwolenia zintegrowanego dla spółki BIO – MED w Szczukowskich Górkach, ale już na 130 ton/ dobę, które zamieszczono na stronie gminy 28.11.2018r. . Potwierdziło się to o czym już pisałem, a o czym władze gminy chciały PRZEMILCZEĆ kiedy prezes spółki BIO – MED na sesji wrześniowej 2017r. mówił wyraźnie o przerobie 130 ton/dobę. ZACHODZI PYTANIE CZY SPOŁECZEŃSWTO Szczukowskich Górek i okolic zdaje sobie sprawę z przywozu około 5.000 tirów śmieci rocznie w sąsiedztwo ich domów ujęć wody w Szczukowskich Górkach, Szczukowicach-Cielętnik i „Siedmiu Źródeł” w Białogonie, czy do władz naszej gminy nie dociera co nam szykują. Natomiast Sąd Rejonowy w Kielcach IX Wydział Karny już po raz czwarty 27.11.2018r. nie był w stanie ogłosić wyroku z oskarżenia prywatnego spółki BIO – MED przeciwko mojej osobie o zniesławienie tak ważnej spółki o to ŻE DZIAŁAJĄ BEZ POZWOLENIA ZINTEGROWANEGO. Bo dużą ilością różnego typu pism i analiz spółka „zarzuciła” sąd z czym trudno sobie poradzić. JEŻELI DOJDZIE DO WYDANIA POZWOLENIA ZINTEGROWANEGO DLA TEJ SPÓŁKI W SZCZUKOWSKICH GÓRKACH, TO ZAPEWNIAM WSZYSTKICH, ŻE W NAJBLIŻSZYCH LATACH NIE DA SIĘ TU WYTRZYMAĆ, A ONI 5 LAT WYTRZYMAJĄ I ODEJDĄ, ALE MY TU POZOSTANIEMY.

SKAŻENIE WODY Z UJĘCIA PIEKOSZÓW II c. d. !!!

Jestem w posiadaniu badań wody z ujęcia Piekoszów II wykonanych w połowie listopada 2018r. ale o wynikach i stężeniu związków trujących: chloru, azotanów, bakterii coli i innych nie będę społeczeństwa informował, bo za te badania prywatnie zapłacilem 780,00 zł. Nie zamierzam być uzdrowicielem społecznym, to mieszkańcy Gminy Piekoszów muszą sami się przekonać co się wyrabia w naszej gminie. Dla przypomnienia ostatnie badania wody z ujęcia Piekoszów II spółka wykonała w połowy sierpnia 2018r. A jutro najprawdopodobniej Rada Nadzorcza spółki ZUK wybierze starego – nowego prezesa. Natomiast woda nadal jest skażona, nadal chloruje się, nadal nic się nie robi aby zaprzestać wyłączanie pomp na oczyszczalni co powoduje spuszczanie nieoczyszczonych ścieków komunalnych do środowiska, nadal nie można uzyskać informacji dotyczącej protokołu zakończenia budowy rurociągu z oczyszczalni ścieków za około 1.200.000,00 zł. i jego kosztorysu itp. ALE WODA I ŚCIEKI OD 01 STYCZNIA 2019r. DROŻEJĄ I CO NA TO MIESZKAŃCY GMINY PIEKOSZÓW???

WINNY, CZY NIEWINNY??? – C. D.

W dniu 22.11.2018r. godz. 1230 w Sądzie Okręgowym w Kielcach III Wydział Karny odbyła się następna rozprawa w słynnym procesie T. D. + 11 innych oskarżonych o nieprawidłowości i zadłużenie Gminy Piekoszów na kilkadziesiąt milionów złotych. Przesłuchania świadków nie wzbudziły specjalnego zainteresowania na rozprawę zgłosiło się tylko 3 oskarżonych i 3 adwokatów pozostali byli nieobecni, a jeden z nich własnie odbywa kare pozbawienia wolności w innej sprawie. Nawet w imieniu poszkodowanej Gminy Piekoszów nie było p.M.M. adwokat – etatowo obsługującą naszą gminę, a więc czego możemy oczekiwać??? Następna rozprawa 06 grudnia 2018r. godz. 1200 sala XXII.

SKAŻENIE WODY Z UJĘCIA PIEKOSZÓW II c. d. !!!

Jednak stężenie chloru w wodzie z ujęcia Piekoszów II staje się normą. Władze działają tak jak się spodziewałem. Prezes spółki odwołany, ale urzędujący nie żałuje nam chloru, a w szczególności w piątki, soboty i niedziele, no bo w pozostałych dniach można spodziewać się nieplanowanej kontroli jakości wody. Jak widać nic nowego i nic dobrego nas nie czeka, ale sami tego chcieliśmy. I pomyśleć, że tak będzie przez następne 5 lat z tym, że co dzień to gorzej. CZY WYTRZYMAMY? NIE WIEM???

RZECZYWISTOŚĆ 2013/2023 – C.D.!!!

Krucha wiarygodność nowych władz Gminy Piekoszów. W dniu wczorajszym ukazała się informacja na stronie U.G. w Piekoszowie, że NOWA RADA GMINY PIEKOSZÓW OFICJALNIE SWOJĄ KADENCJĘ ROZPOCZĘŁA 20 LISTOPADA. Zachodzi pytanie kiedy odbyła się sesja Rady Gminy? dlaczego nie było informacji o terminie i godzinie sesji? Nowa Rada Gminy Piekoszów rozpoczęła swoja kadencje od wczoraj, to zapewne sesja na której zaprzysiężono wójta i wybrano przewodniczącego rady i zastępców musiała odbyć się wcześniej. Gdzie sprawozdanie z sesji i nagranie z jej przebiegu??? dlaczego to zostało utajnione??? ( od kadencji 2018/2023 każda sesja rady gminy musi być rejestrowana i transmitowana , obowiązek ten od stycznia br. na władze gminne nakłada znowelizowana ustawa o samorządzie gminnym). Natomiast opis tej sesji na stronie U.G. jest zatrważający. Przewodnicząca nowej rady między innymi wspomina o owocnych wynikach poprzedniej rady i dodała, że cytuję: „dofinansowano oświatę, inwestycje drogowe, a także te znane z poprawy jakości wody będą priorytetowymi”. Nic ująć nic dodać. Widać, że to wszystko czego nie zrobiono w poprzedniej kadencji, chcą teraz przekuć w festiwal sukcesów. Z własnego doświadczenia i wieloletniej obserwacji władz gminy Piekoszów wiem, że największe błędy władze popełniają podczas napadów pychy. Nie będę pisał o grzechu pychy i jego smutnych skutkach, bo to już jest widoczne od kliku lat, tylko społeczeństwo nie chce tego dostrzec. Myślę, że to kwestia czasu kiedy odczujemy dobitnie na naszym zdrowiu i kieszeni, ale wtenczas będzie już za późno. Obrońcy władzy zapewne znów mi zarzucą, że się „czepiam” , ale mnie chodzi tylko i wyłącznie o to, aby ludzie, którzy podjęli się sprawowania władzy, zrozumieli, że pewnych rzeczy im robić nie wolno. Nie wypada i już. Ale skoro na czas wyborów odwołuje się prezesa spółki ZUK po to aby po wyborach przywrócić go do łask, gdzie nauczyciele przejęli władze w naszej gminie zamiast zająć się edukacja dzieci i młodzieży. Gdzie nieuzasadnione dopłaty do oświaty w naszej gminie biją wszelkie rekordy, a będą jeszcze wyższe. Gdzie ze skażona woda z ujęcia Piekoszów II nadal nic się nie robi. Gdzie nieoczyszczone ścieki z oczyszczalni nadal zanieczyszczają środowisko spuszczane do rzeki. Gdzie władze naszej gminy tak naprawdę już się ukonstytuowały: wójt, rada gminy, sołtysi, nauczyciele i szara eminencja , która jest w naszej gminie widoczna niemal na każdej gminnej imprezie, gdzie aż się prosi aby tego Pana powołać na jakieś zacne stanowisko np.: zastępce wójta (jak straci mandat jaki obecnie pełni) i spełnić obietnice wyborczą powołania straży gminnej – TO RĘCE OPADAJĄ!!!